Охорона праці та безпека життєдіяльності

 Охорона праці – це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров’я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.
(Із Закону України «Про охорону праці»)

Перелік нормативно – правових актів Президента України, КМУ, Верховної Ради України (кодексів, законів, постанов, указів, розпоряджень тощо), наказів МОН України з питань цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності

Організація і ведення роботи з охорони праці в закладі загальної середньої освіти

 Нормативна база з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Документація закладу загальної середньої освіти

САНІТАРНІ ВИМОГИ

Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти визначає вимоги безпеки щодо освітнього середовища у всіх типах закладів загальної середньої освіти та структурних підрозділах інших юридичних осіб, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти (крім спеціальних закладів освіти) всіх форм власності (пункт 1). Це, зокрема, вимоги облаштування території та приміщень закладів освіти: класів, кабінетів інформатики, хімії, фізики тощо, басейнів, фізкультурно-спортивних приміщень, санітарних вузлів. Також документ визначає вимоги щодо облаштування закладу водопостачанням, водовідведенням та опаленням, встановлює вимоги до освітлення, шумів та вібрацій, забезпечення чистоти повітря.

Окремим розділом у Санітарному регламенті визначаються правила організації освітнього процесу — розклад занять, тривалість перерв, навантаження учнів. Також документ визначає норми облаштування їдалень та інші аспекти організації харчування.